• TARWIS, ul. Warszawska 175,  39-400 Tarnobrzeg
  • Tel:+48 15 823-51-27
  • Zapraszamy: pon - pt 7.00-17.00, sob 7.00-13.00

AGREGATY PRĄDOTWÓRCZE

Agregat prądotwórczy to sprzęt o szerokim zastosowaniu w warunkach ograniczonego dostępu do prądu: na działkach, kempingach, łodziach, halach produkcyjnych, na budowach czy w warsztatach. Co więcej, generator prądu przyda się w każdym budynku mieszkalnym, jako zabezpieczenie na wypadek awarii prądu. Dostępne w naszym asortymencie agregaty prądotwórcze ramowe odznaczają się wysoką wydajnością, prostą obsługą, a także niskim natężeniem emitowanego hałasu. Elementy prądotwórcze zamontowane zostały na stelażu rurowym, który ułatwia przenoszenie generatora, a także pełni funkcję ochronną.

Agregat prądotwórczy na benzynę czy diesel?

Generator prądu na benzynę jest lżejszy i prostszy w konstrukcji. To dobry wybór jeśli jesteśmy zmuszeni do częstego przenoszenia agregatu z miejsca na miejsce. Zakup generatora prądotwórczego z silnikiem diesla jest rozwiązaniem nieco droższym, ale na dłuższą metę inwestycja się zwróci. Paliwo diesla jest tańsze od benzyny, a przy tym agregat prądotwórczy na ropę charakteryzuje się niższym spalaniem.

Generator prądu jednofazowy

Wśród agregatów prądotwórczych jednofazowych możemy wyróżnić:
Agregaty prądotwórcze 230V – umożliwiają zasilanie najpopularniejszych odbiorników jednofazowych, które nie mają czułych układów elektronicznych.
Generatory prądu 230V AVR – zalecane do stosowania przy odbiornikach czułych na jakość prądu, takich jak: telewizory czy laptopy. Bezpieczną pracę urządzeń gwarantuje elektroniczna stabilizacja napięcia AVR 2%.

Generator prądotwórczy trójfazowy

Z kolei generatory prądu trójfazowe możemy podzielić na:
Agregaty prądotwórcze 400V – dla odbiorników trójfazowych z czułymi układami elektronicznymi. Można je również stosować do odbiorników jednofazowych, ponieważ zawierają gniazdka 230V.
Generatory prądotwórcze 400V AVR – posiadają elektroniczną stabilizację napięcia AVR 1%. Dzięki gniazdkom 230 V również mogą bezpiecznie wspierać pracę odbiorników jednofazowych/