• TARWIS, ul. Warszawska 175,  39-400 Tarnobrzeg
  • Tel:+48 15 823-51-27
  • Zapraszamy: pon - pt 7.00-17.00, sob 7.00-13.00

DSM szlifierki

Maszyna do szlifowania betonu

Szlifierka do betonu to niezbędne zaopatrzenie firm budowlanych i warsztatów, dzięki której wszystkie prace będą przeprowadzone szybko, sprawnie i z najlepszym możliwym efektem. Wybierając maszyny firmy Schwamborn otrzymują państwo gwarancję uzyskania jak najlepszych wyników szlifowania, z których będą zadowoleni wszyscy, nawet najbardziej wymagający klienci. Poszczególne urządzenia różnią się parametrami, dlatego zawsze należy dobrać model do swoich potrzeb. Szlifierki DSM są idealne do renowacji dużych powierzchni betonowych, jastrychowych i kamienia naturalnego. Dzięki wszechstronnemu zastosowaniu, zaawansowanej technice w zakresie ergonomii, spełniają one wszystkie wymagania stawiane nowoczesnym i wydajny urządzeniom dla profesjonalistów.

Szlifowanie betonu – wybierz najlepsze urządzenie

Beton można szlifować na wiele różnorodnych sposobów, jednak profesjonaliści zawsze korzystają z odpowiednich maszyn, które muszą dobrać do planowanych prac. Przede wszystkim ważny jest rozmiar miejsca pracy, czyli poprawne oszacowanie wymiarów podłogi. Jeśli planujemy używać szlifierki do betonu np. w garażach czy w piwnicach domowych, wystarczy nam model jednotarczowy. Wykonując prace w przestrzeniach handlowych konieczna będzie szlifierka do posadzki wielotarczowa. Bardzo istotna jest również moc urządzenia oraz rodzaj zasilania. W naszej ofercie można znaleźć modele już w wersji 220 V oraz trójfazowe.

Rozważając wybór najlepszej szlifierki do posadzki, należy zastanowić się nad pożądanym efektem końcowym. Jednotarczowe modele są świetne do usuwania starych powłok, takich jak klej, farba, masy poziomujące czy powłoki epoksydowe. Są one również odpowiednie do polerowania, jednak w tym zadaniu o wiele lepiej sprawdzają się modele wielotarczowe i planetarne. Polerowanie posadzek najlepiej wykonuje się wtedy, gdy mamy kontrolę nad każdym etapem prac, uzyskując gładką, jednolitą powierzchnię.

Szlifierka do lastryka i innych powierzchni

Szlifierka do posadzki powinna być także dopasowana pod kątem ciężaru – im większy, tym więcej materiału zeszlifuje. Wykonując prace trzeba także dobrać system odprowadzania pyłu, który jest kluczowe dla bezpieczeństwa w pracy na sucho i na mokro. Pamiętajmy o tym, że poza samą szlifierką ważny jest dobór odpowiednich narzędzi diamentowych oraz sam etap szlifowania. Odpowiednie doświadczenie i praktyka z połączeniem z wysokiej jakości maszyną przyniosą świetne rezultaty.

Wyświetlanie wszystkich 8 wyników