• TARWIS, ul. Warszawska 175,  39-400 Tarnobrzeg
  • Tel:+48 15 823-51-27
  • Zapraszamy: pon - pt 7.00-17.00, sob 7.00-13.00

Węże do betonu

Sklep Tarwis oferuje węże do betonu, które należą do standardowego wyposażenia każdego placu budowy. To dzięki nim oraz pompom do betonu jest możliwy szybki i bezpieczny transport betonu do miejsca jego aplikacji. Jest to zdecydowanie szybszy sposób niż metoda ręczna.

Węże do betonu służą nie tylko do przesyłu go na placu budowy, ale także do fundamentowania, zalewania betonem konstrukcji zbrojonych, pali czy stropów. Są ponadto wykorzystywane w czasie budowy tuneli zbrojonych.

Wysokiej jakości węże do zaprawy

Wąż do betonu umożliwia również prace związane z piaskowaniem czy tynkowaniem mieszankami cementowo-wapiennymi czy gipsowymi. Z tego powodu musi być on bardzo wytrzymały i przystosowany co ciężkich oraz wymagających warunków pracy nawet w temperaturach od -40 do + 80 stopni C.

Węże do tynków dostępne w naszym asortymencie są elastyczne i tłoczone, przy czym zachowują „światło” średnicy przy minimalnym promieniu skrętu węża. Profesjonalny wąż do betonu nie powodu szoków elektrostatycznych i charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością powłoki zewnętrznej, jak i wewnętrznej, także na uszkodzenia mechaniczne.

Gumowe węże do zaprawy

Węże do betonu są produkowane z najwyższej jakości gumy, która jest trudnościeralna, wzmocniona oplotami stalowymi, gwarantując jego długie użytkowanie. Węże do tynkowania są często wykonane również z gumy lub tworzywa PVC, dodatkowo wzmocnione. W czasie wyboru najlepszego węża do zaprawy warto wiedzieć o tym, że ścieralność jest podawana wg normy ISO 4649, a mniejsza wartość oznacza lepszą odporność.

Wąż do zaprawy i dodatkowe akcesoria

Wąż do zaprawy jest zakuwany w specjalistyczne złącza z galwanizowanej stali węglowej, które zapewniają łatwe podłączenie go do maszyn. Jeśli chcemy ułatwić i przyspieszyć pracę na placu budowy, możemy wybrać dodatkowo pas do mocowania węży czy piłkę czyszczącą, która pozwoli na długie zachowanie go w stanie sprawności. Węże do zaprawy są wytwarzane w różnej długości oraz o odmiennej średnicy, które zawsze dobieramy do konkretnych zastosowań.

Jeśli mają Państwo wątpliwości na temat tego, które węże do zaprawy będą najlepsze czy jakie akcesoria należy do nich dokupić, chętnie doradzimy. Dzięki bogatemu asortymentowi cenionych producentów, Państwa maszyny i urządzenia szybko wrócą do stanu pełnej sprawności.

Zobacz również inne rodzaje węży oraz akcesoria do nich, przydatne na placu budowy.