Description
Optical level Nivel System N32x
Technical characteristics
| Weight | 1,75 kg |
| accuracy for 1km double-run levelling | 1,5 mm/km |
| Telescope length | 215 mm |
| Length | 215 x 130 x 140 mm |
| Resistance class | IP66 |
| minimum focal lenght | 0,3 m |
| image | prostales |
| Field of view | 1°20' (2,3 m) |
| Magnification | 32x |
| Lens diameter | 42 mm |
| Resolution capability | 3,5'' |