Description
Optical level Topcon AT-B3A
| accuracy for 1km double-run levelling | 1,5 mm/km |
| Telescope length | 214 mm |
| Length | 122 x 214 x 140 mm |
| Resistance class | IPx6 |
| minimum focal lenght | 0,2 m |
| image | Simple |
| Field of view | 1°25' |
| Magnification | 28x |
| Lens diameter | 36 mm |
| Resolution capability | 3,5'' |
| Weight | 1.5 kg |