Description
Laser level Topcon RL-H5A (+ tripod, + laser stave)
| Work time | Rechargeable batteries: ~ 60 h, alkaline batteries: ~100 h |
| Accuracy | +/- 10” (0,5 mm/10 m) |
| Resistance class | IP 66 |
| Grade | ±8,7% (in the one direction) |
| Head rotation speed | 600/min |
| Weight | 2,5 kg |
| Dimensions | 211 x 172 x 205 mm |
| Self-leveling range | ±5° |
| Working temperature range | -20°C do +50°C |
| Work range | 800 m |
| Power supply | Rechargeable batteries Ni-MH (included) |
| Source of light | Visible, red (635 nm), class 3R |