Opis
Niwelator laserowy NL740G DIGITAL Nivel System
NL740G DIGITAL posiada intuicyjny panel sterowania. Zarządzanie funkcjami, w tym wprowadzanie spadków odbywa się w sposób cyfrowy. Funkcje automatycznego wyszukiwania za pośrednictwem czujnika z komunikacją radiową, ustawi wiązkę referencyjną do założonego poziomu lub kierunku (punktu wyznaczonego przez czujnik laserowy). Funkcje lasera mogą być sterowane zarówno z pokładu instrumentu, jak i za pośrednictwem pilota zdalnego sterowania (radiowa komunikacja zapewnia zasięga nawet do 100m). Laser zasilany jest wydajnym akumulatorem 5000mAh, może być też zasilany bezpośrednio z sieci. Całość uzupełnia kompaktowa obudowa, z poręcznymi uchwytami – dzięki czemu laser jest łatwy w instalacji na budowie oraz przy transporcie.
Parametry techniczne:
| Wiązka laserowa | laser zielony (515 nm), klasa 3 |
| Dokładność | ±0,72 mm/10 m |
| Zasięg pracy | 700 m (z czujnikiem) – średnica |
| Pochylenie płaszczyzn | ± 10% (oś X, oś Y), cyfrowe |
| Funkcja autowpasowania | Tak |
| Zakres samopoziomowania | ±5° (szybkie poziomowanie – elektroniczny sensor) |
| Generowane płaszczyzny | 1 x poziomo (360°), 1 x pionowo (360°) |
| Prędkość wirowania głowicy | zmienna, 100,300,600,800 obr./min |
| Skanowanie | 0-10°-45°-90°-180° |
| Pilot zdalnego sterowania | tak (radiowy, zasięg 100m) |
| Zasilanie | Akumulator Li-ion 7.4V 5000mAh |
| Klasa odporności | IP65 |
| Zakres temperatury pracy | -10°C do +50°C |
| Wymiary | 274 x 173 x 232 mm |
| Waga | 2,85kg |
Zestaw zawiera:
- NL740G – laser obrotowy
- RD300G – czujnik laserowy (radiowy, cyfrowy)
- NL-BR500 – uchwyt czujnika lasera
- RC–7DS – pilot sterowania
- TR-G – tarczka laserowa
- GL-G – okulary laserowe
- Aku Li-ion 5000 – akumulator
- CH-6 – ładowarka
- Kufer transportowy